© Enexis
14 december 2022

Enexis start haalbaarheidsonderzoek naar energy hub in Hapert

Netbeheerder Enexis start samen met een groep bedrijven op het Kempisch Bedrijvenpark in Hapert en Brainport Development een haalbaarheidsonderzoek naar het ontwikkelen van een energy hub.

De Kempengemeenten hebben het initiatief genomen om het onderzoek op te starten dat ook door de provincie Noord-Brabant wordt ondersteund.

Zonnepanelen en windmolens 
De energy hub moet als lokaal energienetwerk de bedrijven minder afhankelijk maken van de momenteel nog beperkte capaciteit van het regionale stroomnet. Energy hubs maken optimaal gebruik van lokaal opgewekte duurzame energie en zorgen voor balans tussen de opwek, de opslag en het verbruik van energie. Daarbij is het ook mogelijk om directe verbindingen te leggen tussen verschillende soorten duurzame energie én met gebruikers van groene stroom.

Op het Kempisch Bedrijvenpark zijn diverse bedrijven gevestigd met een groot energieverbruik. Deze maakbedrijven groeien door en investeren in automatisering en robotisering. Daarnaast zijn er grote dakoppervlakten beschikbaar voor zonnepanelen en zijn er vergevorderde plannen in de nabijheid van het bedrijvenpark voor windmolens aan de A67. De huidige netcongestie maakt volgens Enexis duidelijk dat de huidige infrastructuur niet toekomstbestendig is.

Haalbaarheidsonderzoek
Firan voert in de komende periode een haalbaarheidsonderzoek uit. Door middel van energiescans wordt het verbruiksprofiel en de opwek van energie in de studie in kaart gebracht en worden de knelpunten geanalyseerd. Daaruit volgt een concept energy hub en een businesscase. Dit concept moet later ook toegepast kunnen worden op andere bedrijvenparken.

In de loop van 2023 moeten de eerste resultaten opgeleverd worden.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.