© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
7 december 2022

Emmett Green en De Windvogel gaan batterij plaatsen bij windturbine De Amstelvogel

De Windvogel en Emmett Green hebben een samenwerkingsovereenkomst getekend voor de plaatsing van een batterij bij windturbine Amstelvogel in Ouderkerk aan de Amstel die het stroomnet moet ontlasten.

‘Netcongestie, de overbelasting van het elektriciteitsnet, is een groot probleem’, stelt Michiel Bron van De Windvogel. ‘Door de extra stroom van de Amstelvogel op te slaan in de batterij van Emmett Green wordt de infrastructuur van het elektriciteitsnet op piekmomenten minder belast.’

2024 operationeel
De batterij met een vermogen van 2 megawatt en de omvang van een zeecontainer biedt een opslagcapaciteit die gelijk is aan het vermogen van de Amstelvogel. Met het compacte ‘smart grid’ waarin de windmolen en de batterij gebruikmaken van dezelfde netaansluiting, leveren De Windvogel en Emmett Green een bijdrage aan het voorkomen van regionale netcongestie. Hierdoor is meer productie en gebruik van groene stroom mogelijk.

Emmett Green en De Windvogel stappen beide voor 50 procent in het project en garanderen op deze manier het lokale eigendom van de batterij. Als de vergunningen op tijd worden verleend, kan de batterij in de zomer van 2024 operationeel zijn.

Lokaal eigendom
‘Onze leden drongen er al langer op aan om de mogelijkheden voor batterijopslag te onderzoeken’, vertelt Bron. ‘Met deze concrete plannen dragen wij binnen de coöperatieve sector als een van de eersten bij aan batterijopslag in lokaal eigendom. De kennis en expertise die wij opdoen in dit project kunnen wij vervolgens doorgeven aan coöperaties in heel Nederland.’

Michiel Roelofs van Emmett Green voegt toe: ‘Batterijen zijn een belangrijk onderdeel van het energienet van de toekomst, om het stabiel te houden en congestie te helpen vermijden. We ontwikkelen momenteel een aantal megabatterijen met commerciële partners en vinden het essentieel voor de energietransitie om onze ervaringen door te vertalen naar local-for-local.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.