
Dit jaar bestaat de Efteling 70 jaar en het attractiepark stelt met het oog op de toekomst zijn ‘duurzame verantwoordelijkheid’ te willen nemen.
20 procent
‘Eerder spraken we de ambitie uit om in 2030 volledig klimaatneutraal te zijn’, vertelt algemeen directeur Fons Jurgens. ‘Inmiddels kijken we verder vooruit en streven we ernaar om in ons 80e jubileumjaar, in 2032, klimaatpositief te zijn. Vanuit deze duurzame gedachte hebben we samen met betrokken collega's verschillende stappen gezet: grote en kleine.’
‘We hebben bijvoorbeeld niet-duurzame verlichting bij het hoofdentree en attracties vervangen door led-lampen en elektrische bladblazers aangeschaft’, vervolgt Jurgens. ‘De realisatie van het carportsysteem met 12.000 zonnepanelen is onze grootste stap in de juiste richting op het gebied van duurzaamheid tot nu toe. Binnen de Wereld van de Efteling wekken we inmiddels 4.755.000 kilowattuur zelf op dankzij meer dan 13.500 zonnepanelen, dat is goed voor zo'n 20 procent van ons jaarlijkse energiegebruik.’
Voor de presentatie van de nieuwe duurzaamheidsambitie maakte de Efteling onderstaande video.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.