logo
© Remeha
© Remeha
19 oktober 2022

Online-serie De Groentjes van start: duurzaamheidsbattle om energieverbruik te verlagen

In de nieuwe online-serie ‘De Groentjes’ gaan 2 huishoudens 1 week lang in hun eigen huis een duurzaamheidsbattle aan: leven met zo min mogelijk gas en stroom.

Met creativiteit worden gedurende de week kleine en grote maatregelen ingezet om de gas- en energiemeter zo dicht mogelijk bij 0 te houden. Wie mag zich na een week de winnaar noemen?

Dubbelrol
Collega’s Wouter Taal uit Meppel en Albertine Pomper uit Kampen, beiden werkzaam bij content- productiebedrijf Time Star Media, nemen het in de eerste afleveringen tegen elkaar op.

‘Wij hebben het format bedacht en geproduceerd’, vertelt Taal. ‘Het leek ons de meest logische keuze om dan ook zelf als kandidaten mee te doen. Die dubbelrol was lastig: je bent maker, maar ook kandidaat. En om opeens 1 week lang een filmploeg in je huis te hebben en 24/7 te vloggen, dat was even wennen.’

7 dagen
Gedurende 7 dagen hebben Taal en Pomper, samen met hun partner en gezin, zo min mogelijk gas en stroom gebruikt. Dat bleek een behoorlijke uitdaging, omdat er gewerkt moest worden op de laptop en telefoon, gedoucht en gewassen moest worden en elke dag een gezonde maaltijd op tafel moest komen.

‘Door de huidige energieprijzen en de klimaatcrisis wordt iedereen genoodzaakt om duurzamer te leven en te besparen’, vertelt Pomper. ‘Ik woon samen met mijn man en kinderen in een niet geïsoleerde jaren ’30-woning met elke maand een te hoge energierekening. Reden genoeg om een week lang back-to-basic te gaan. Ondanks dat mijn gezin heel enthousiast was om mee te doen, zijn wij die week voor flink wat uitdagingen komen te staan.’

De Groentjes is vanaf dinsdag 1 november om 20.00 uur te zien op de onlinekanalen. De Groentjes is tot stand gekomen in samenwerking met Wattkraft Solar Benelux en Huawei Solar.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten