
Elk jaar worden door de woningcorporatie al huurwoningen voorzien van zonnepanelen. Inmiddels liggen er al zonnepanelen op de daken van ruim 450 woningen. Wonen Midden-Delfland verhuurt ongeveer 2.000 woningen in Den Hoorn, Schipluiden, Maasland en Maasdijk.
Korte termijn
In Maasdijk moet het aantal huizen met zonnepanelen in de komende periode dus snel opgevoerd worden om de woonlasten voor huurders te verlagen.
Jannie van den Berg, manager Vastgoed bij Wonen Midden-Delfland, spreekt van een win-winsituatie: ‘We kregen steeds meer aanvragen binnen voor zonnepanelen, daarom zijn we gaan kijken wat we op korte termijn konden realiseren. Met een nieuwe partij was het mogelijk om in Maasdijk dit jaar nog zonnepanelen te plaatsen. Daar zijn wij en onze huurders heel blij mee.’
Quickscan
Stichting Wocozon gaat de zonnepanelen voor Wonen Midden-Delfland plaatsen. Uit hun eerste quick- scan zijn 254 huurwoningen in Maasdijk geschikt gevonden. De bewoners van deze woningen hebben een aankondigingsbrief ontvangen en hebben een digitale informatieavond bij kunnen wonen. De verwachting is dat voor het einde van het jaar alle zonnepanelen zijn geplaatst.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.