
Om te werken aan duurzame ontwikkelingen is er een speciaal Environment, Social & Governance (ESG-)team samengesteld. Groendus treedt op als partner om het energiebeheer van Cordstrap onder de loep te nemen en te verduurzamen. Het leasen van de zonne-energiecentrale is een belangrijke eerste stap.
EcoVadis
Eerder dit jaar heeft EcoVadis de duurzaamheidsinspanningen van Cordstrap beloond met de Gold Sustainability Rating. EcoVadis, een van de grootste leveranciers van duurzaamheidsratings, beoordeelt de duurzaamheidssystemen van bedrijven op 4 kerngebieden: Milieu, Bedrijfsethiek, Arbeids- & Mensenrechten en Duurzaam Inkopen. Met de Gold Rating behoort Cordstrap tot de top 5 procent van bedrijven wereldwijd en de top 1 procent van bedrijven in de transportsector op het gebied van duurzaamheid.
Waar grote delen van het land kampen met overbelasting van het energienet is daar in het Limburgse Oostrum bij Cordstrap geen sprake van. Marc Janssen, vicepresident bij Operations Cordstrap: ‘Bij dit project voorziet circa 46 procent van de ruim 10.000 vierkante meter zonnepanelen in onze on-site energiebehoefte. De overige 54 procent leveren we terug aan het elektriciteitsnet. Daarmee leveren we op jaarbasis stroom voor ruim 370 huishoudens.’
Voldoende ruimte
Na een succesvolle subsidieaanvraag via de SDE++ is de pv-centrale inmiddels opgeleverd.
Harold Cornelissen, Maintenance Manager Cordstrap Oostrum: ‘Groendus heeft samen met de leveranciers de installatie gerealiseerd. Er is voor een nieuw montagesysteem gekozen dat ervoor zorgt dat het regenwater ook in extreme situaties goed weg kan. In de projectfase was er veel aandacht voor een veilige werkomgeving en uitvoering volgens de afgesproken specificaties. Dit resulteert momenteel in een stabiele levering van groene stroom naar onze site en omliggende woningen’.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.