Nieuw meldpunt voor problemen bij verzekeren van daken met zonnepanelen
Branchevereniging Stybenex heeft onder de vlag van SlimIsoleren het meldpunt Onverzekerbaar zon-op-dak geopend. Daar kunnen ondernemers die problemen hebben bij het verzekeren van daken met zonnepanelen zich melden.
Samen met adviseurs, ontwikkelaars en gebouweigenaren wil SlimIsoleren de omvang van de problematiek in kaart brengen en politiek, beleidsmakers en verzekeringsmaatschappijen aansporen om snel tot een langetermijnoplossing te komen.
Isolatiemateriaal
SlimIsoleren is een initiatief van Stybenex; de Nederlandse branchevereniging van fabrikanten van eps-isolatieproducten. De brancheorganisatie verricht eigen studies en werkt mee aan onderzoeken die relevant zijn voor de toepassing van het kunststof isolatiemateriaal.
SlimIsoleren stelt dat verzekeringsmaatschappijen zonnestroomdaken met kunststof isolatie nog altijd als een vergroot brandrisico zien. Data om dit standpunt te onderbouwen zijn er volgens de organisatie echter niet. De houding van verzekeraars waarbij ongefundeerd verzekering wordt geweigerd of bemoeilijkt, belemmert de energietransitie en brengt ondernemers (onnodig) in de problemen.
Het meldpunt vormt een initiatief vanuit de isolatiesector om de urgentie van de verzekeringsproblemen te onderstrepen en een platform te bieden waar gedupeerden terechtkunnen.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Eerder
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















