Liander meldt groot aantal nieuwe knelpunten op stroomnet Gelderland
Liander meldt op 8 nieuwe locaties in Gelderland te kampen met congestie op het stroomnet. In een groot deel van regio Foodvalley is de maximale capaciteit bereikt voor het terugleveren van stroom.
Liander stelt constructief in gesprek te zijn met de gemeente Ede over het aanpassen van bestaande transformatorstations en het realiseren van nieuwe stations.
4 stations
In totaal gaat het om 4 stations in de gemeente waar Liander aan de slag gaat. Het verkrijgen van de benodigde gronden en een soepel verloop van de ruimtelijke procedures zijn van belang voor een spoedig verloop van het realisatieproces. Wethouder Jan Pieter van der Schans hierover: ‘De capaciteitsproblemen raken onze economische ontwikkeling. Kavels waar we graag bedrijven de ruimte bieden, kunnen we nu niet uitgeven omdat er geen elektriciteit is. Bedrijven die meer stroom willen afnemen, kunnen dat niet. Als gemeente spannen we ons maximaal in om de benodigde ruimtelijke processen zorgvuldig én snel te doorlopen.’
Oranje schaarstegebieden
In de nieuwe oranje gebieden in de provincie Gelderland is geen extra netcapaciteit beschikbaar en doet Liander onderzoek naar mogelijke oplossingen via congestieonderzoek. De beperkte netcapaciteit geldt soms voor een deel van de plaats.
- Gelderland: Ede (verdeelstation Frankeneng, verbruik), Wamel (verbruik) en Wekerom (verbruik).
Rode schaarstegebieden
De netbeheerder meldt nog meer problemen. Voor de volgende locaties doet Liander namelijk een nieuwe melding dat er geen extra netcapaciteit beschikbaar is en congestiemanagement – het afstemmen van vraag en aanbod tussen bedrijven en instellingen – niet mogelijk is. Klanten die extra netcapaciteit wensen, zullen hier moeten wachten totdat het elektriciteitsnet is uitgebreid. Ook hier geldt dat de beperkte netcapaciteit niet altijd geldt voor de gehele plaats, maar voor een deel ervan. Het gaat om 3 locaties voor opwek.
- Gelderland: Beekbergen (verbruik), Bemmel (verbruik en teruglevering), Druten (verbruik en teruglevering), Duiven (verdeelstation Roodwilligen, verbruik), Leuven (verbruik en teruglevering), Neerijnen (teruglevering), Teersdijk (verbruik en teruglevering) en Wamel (verbruik en teruglevering)
- Noord-Holland: Alkmaar (verbruik), Enkhuizen (verbruik), Hoogwoud (verbruik en teruglevering), Schagen (teruglevering) en Wervershoof (verbruik en teruglevering).
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














