
Bij netbeheerder Liander liep het percentage nieuwbouw zonder aardgasaansluiting op van 87 naar 89 procent. Bij Stedin kwam het percentages zelfs voor het eerst boven de 90 procent, te weten 90,6 procent.
|
Provincie |
Aantal woningen met gas |
Aantal gasloze woningen |
Percentage zonder gas |
|
Flevoland |
98 |
3.660 |
92 procent |
|
Friesland |
307 |
2.515 |
84 procent |
|
Gelderland |
1.069 |
9.729 |
89 procent |
|
Noord-Holland |
2.162 |
15.636 |
90 procent |
|
Utrecht |
754 |
5.377 |
88 procent |
|
Zeeland |
124 |
1.304 |
91 procent |
|
Zuid-Holland (Liander) |
501 |
2.880 |
85 procent |
|
Zuid-Holland (Stedin) |
924 |
11.262 |
92 procent |
Transitievisies
De volgende stap in het verduurzamen van woningen is volgens de netbeheerders dan ook het aardgasloos maken van bestaande woningen. De netbeheerders zien dat het aantal aanvragen om bestaande woningen van het aardgas te halen, toeneemt.
Door in een vroeg stadium samen na te denken over locatie, planning en het ontwerp van de energievoorziening en -infrastructuur voor (nieuwe) wijken kunnen de netbeheerders bepalen of het elektriciteitsnet tijdig kan worden uitgebreid of verzwaard. De netbeheerders stellen daarom veel waarde te hechten aan de Transitievisies Warmte van gemeenten. Met deze visies maken gemeenten het tijdpad inzichtelijk tot aan 2050; oftewel wanneer en welke wijken of buurten van het aardgas kunnen worden afgekoppeld.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.