
In het Informatieblad wordt door het Instituut Fysieke Veiligheid (IFV) de werking van een aantal energiebronnen en -dragers toegelicht en een overzicht gegeven van de mogelijke veiligheidsrisico’s die hieruit voortkomen. Het Informatieblad is geactualiseerd en bevat nu ook maatregelen om de risico's te beheersen.
Preventieve maatregelen
Het IFV heeft in 2018 het Informatieblad energietransitie opgesteld en beschreef daarin de risico’s van een aantal energiebronnen en -dragers, zoals geothermie, windturbines en zonnepanelen. In 2019 is het Informatieblad geactualiseerd en uitgebreid met informatie over waterstof en kooldioxide. Dit jaar zijn preventieve maatregelen toegevoegd aan elk van de bestaande hoofdstukken.
Risico’s kunnen voorkomen of verkleind worden door preventieve maatregelen te nemen. Naast meer algemene maatregelen zoals een goed ontwerp van de installatie en goed opgeleid personeel, zijn er per energiebron of -drager specifiekere maatregelen mogelijk.
Zonnepanelen
Mogelijke maatregelen om risico’s van zonnepanelen te voorkomen of te beperken die het IFV nieuw in het Informatieblad heeft opgenomen, zijn:
Mogelijke risico’s
Mogelijke risico’s die het IFV op het Informatieblad vermeldt, zijn:
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.