© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
12 mei 2021

Wecycle zamelt in recordjaar ruim 14 miljoen energiezuinige lampen in

Wecycle heeft in 2020 een recordhoeveelheid afgedankte elektrische apparaten en lampen ingezameld: 125,5 miljoen kilogram. Dat is een toename van 8,1 procent. Het gaat om 14,4 miljoen energiezuinige lampen.

92 procent van de energiezuinige lampen is daarmee gerecycled. Dat is fors meer dan de eis van 80 procent.

14 procent meer kwik
Van de 125,5 miljoen kilogram afgedankte elektrische apparaten en lampen, gaat het om 1,77 miljoen kilogram lampen. 

Wecycle meldt dat met het recyclen van al het e-waste 14 procent meer kwik is afgevangen dan een jaar eerder en 3 procent meer CO2-uitstoot vermeden. Dat komt neer op een CO2-besparing in 2020 van zo’n 395.000 ton, hetgeen gelijkstaat aan het energieverbruik van 260.000 huishoudens.

Inzameldoelstelling
Ondanks dit goede resultaat is er een forse extra inspanning nodig om naar de inzameldoelstelling van 65 procent van alle apparaten te komen. Sinds 1 maart 2021 is daarom Stichting OPEN namens alle producenten van elektrische apparaten verantwoordelijk voor de inzameling en recycling van alle e-waste in Nederland. Onder de vlag van Wecycle blijft Stichting OPEN campagnes voeren om consumenten en bedrijven te stimuleren om e-waste en energiezuinige verlichting gescheiden in te leveren bij een van de 13.000 Wecycle-inleverpunten.

Jan Vlak, directeur Stichting OPEN: 'We zijn blij met de miljoenen ingezamelde kilo’s afgedankte elektrische apparaten. Door hergebruik, recycling en energieterugwinning vindt 99 procent van deze apparaten en de daarin verwerkte materialen inmiddels een nuttige toepassing en worden grondstoffen herwonnen. Wecycle kijkt terug op een bewogen maar goed jaar, en ziet uit naar een nieuw jaar waarin Stichting OPEN, als ketenregisseur, nieuwe stappen kan zetten.'

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.