Need The Globe lanceert SunRider: eerste elektrische bakfiets voor vracht op zonne-energie
Need The Globe heeft de SunRider gelanceerd: de eerste elektrische bakfiets voor vrachttoepassingen die rijdt op zonne-energie. De cargo e-bike heeft 1 kubieke meter volume en is geschikt voor een Europallet.
Need The Globe (NTG) is opgericht door Chris Cramer en Chris van Houdt die met de Sunrider als ‘last mile delivery’-concept willen aansluiten op de Green Deal Zero Emissie Stadslogistiek. Met die Green Deal beoogt de rijksoverheid dat stadskernen in 2025 emissievrij worden beleverd. NTG werkt in de ontwikkeling van de SunRider samen met TNO, TU Delft, Mobility Design Lab en UNStudio.
545 wattpiek
Het laadvermogen bedraagt 150 kilogram. De combinatie van de elektromotor van 250 watt en een uitwisselbare accu van 1,6 kilowattuur maakt de SunRider ook met zware belading goed hanteerbaar.
De zonnecellen die aangebracht zijn op de SunRider hebben een totaal- vermogen van 545 wattpiek. De zelfopladende eigenschap van de SunRider vermindert volgens NTG de druk op het elektriciteitsnet. Omdat veel elektriciteit nog steeds wordt opgewekt met fossiele brandstoffen dragen zelfs cargo e-bikes bij aan CO2-uitstoot. Doordat de SunRider onderweg zonne-energie ‘tankt’, reduceert hij die uitstoot met ten minste 50 procent.
360-gradenzicht
‘De SunRider kenmerkt zich door een vriendelijk ontwerp, dat perfect opgaat in de normale verkeersstroom. Ook op drukke fietspaden vindt hij gemakkelijk zijn weg’, vertelt Chris Klok, die het ontwikkelingsteam van Need The Globe leidt. ‘De bestuurder van de SunRider heeft een uitstekend 360-gradenzicht dankzij de strakke lijnen van de cargobox, die achter de berijder is gepositioneerd. Bovendien zijn vorm en functie in balans: de lichtgewicht en aerodynamische cargobox met geïntegreerde zonnepanelen springt in het oog door de ronde afwerking van de hoeken. Zo komen een elegant uiterlijk en optimale stroomlijn samen.’
Van Houdt vult aan: ‘Het creëren van de SunRider is mogelijk geworden doordat zonnepanelen efficiënter en tegelijkertijd goedkoper zijn geworden. Bovendien zijn ze steeds beter te integreren in bewegende objecten.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














