© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
16 april 2021

RWE neemt Zonnepark Kerkrade van 14,7 megawattpiek in gebruik

RWE heeft in Nederland zijn eerste zonneweide in gebruik genomen. Het park in Kerkrade telt ruim 36.000 zonnepanelen met een totaalvermogen van 14,7 megawattpiek. Dit jaar volgt nog een zonnepark in Geertruidenberg.

RWE startte in september 2020 met de bouw van Zonnepark Kerkrade en heeft het in minder dan 8 maanden, oftewel binnen de gestelde planning, gerealiseerd. De groene stroom die door het zonnepark in Limburg wordt opgewekt, is vergelijkbaar met het gemiddelde jaarlijkse elektriciteitsverbruik van ongeveer 4.000 Nederlandse huishoudens. 

23,1 megawattpiek
In maart maakte RWE bekend het eerste drijvende zonneproject te gaan realiseren als onderdeel van het grondgebonden Zonnepark Amer in Geertruidenberg.

Eind 2021 zal RWE in Nederland een zonne-energieportfolio hebben met een totaal geïnstalleerd vermogen van 23,1 megawattpiek. Momenteel onderzoekt het bedrijf verdere mogelijkheden om zonneprojecten te ontwikkelen in de buurt van eigen windparken. RWE ontwikkelt ook zonne-energieprojecten in verschillende andere landen in Europa en Noord-Amerika, met een totale capaciteit van meer dan 7,6 gigawattpiek.

Waterstof
‘RWE steunt de energietransitie en ziet Nederland als een van de strategische markten waar het zijn duurzame energieportfolio verder wil uitbreiden’, stelt Roger Miesen, chief executive officer van RWE Generation en country chair voor Nederland. ‘Zonnepark Kerkrade is een goed voorbeeld van deze uitbreidingsplannen, net als 4 nieuwe onshore- windparken die we bouwen.’

Momenteel exploiteert RWE al 7 windparken op land met een totaal geïnstalleerd vermogen van 268 megawatt en voegt daar 4 onshore- windparken, met een totaal opgesteld vermogen van meer dan 115 megawatt, aan toe. ‘Als bedrijf werken we ook aan de uitbouw van CO2-vrije, flexibele capaciteit en de ontwikkeling van waterstofprojecten, zoals NortH2, FUREC en Eemshydrogen’, besluit Miesen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.