© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
12 april 2021

Alius: ‘Veiligheid en kwaliteit onlosmakelijk verbonden met service en training’

‘Veiligheid en kwaliteit zijn onlosmakelijk verbonden met service en training. Om veiligheid en kwaliteit te garanderen, is het noodzakelijk om installateurs op de juiste manier op te leiden en service te verlenen.’

Aan het woord is Lieve van Zandvoort, servicemanager bij Alius.

Dubbele betekenis
Het motto van Alius is ‘Energie voor Elkaar’. Een motto met een dubbele betekenis. Want met het aanbod aan producten dat Alius levert, wil men niet alleen letterlijk de energie voor elkaar hebben, maar tijd, aandacht, service en kennis delen met partners en collega’s.

Service en kennis zijn sinds de oprichting van het bedrijf belangrijke factoren geweest. Destijds als pionier in Nederland op het gebied van SolarEdge was Alius (mede)verantwoordelijk voor trainingen en service richting installateurs. Met als voornaamste doel het creëren van veilige systemen van goede kwaliteit voor installateur én systeemeigenaar. Van Zandvoort hierover: ‘Bij Alius zijn we hier al vanaf dag één mee bezig en inmiddels hebben we al enige tijd een professioneel serviceteam staan en hebben we een productspecialist die onze partners voorziet van alle benodigde kennis.’

Service ondersteuning
Alius is SolarEdge Servicepartner. Dit betekent dat, indien installateurs bij Alius power optimizers en omvormers aanschaffen, zij 24/7 gebruik kunnen maken van de serviceafdeling bij Alius. Staan installateurs op locatie, treden er storingen op in de installatie of wil de registratie van het systeem niet lukken? Het Alius-serviceteam kan hierbij helpen. Daarnaast nemen ze de return merchandise authorization (RMA-)afhandeling uit handen. Met behulp van een service-app kunnen op een eenvoudige en snelle manier kapotte optimizers worden aangemeld. Zodra de serviceafdeling het formulier heeft ontvangen, worden de gegevens verwerkt en wordt er een creditnota opgemaakt voor het bedrag van de optimizer en de onkostenvergoeding. Van Zandvoort zegt hierover: ‘RMA-afhandeling of het testen van kapotte omvormers zijn voorbeelden van klussen die vaak blijven liggen, omdat installateurs het hier vaak te druk voor hebben.’

Nieuw: servicecontracten
Nieuw is het aanbod van servicecontracten. Servicemonteurs van Alius nemen hierbij het vervangen van kapotte optimizers en omvormers voor hun rekening.

‘Door het aanbieden van servicecontracten kunnen onze partners zich op hun hoofdtaak richten; het installeren van nieuwe pv-installaties’, duidt Van Zandvoort.

Het projectteam van Alius biedt technisch projectadvies en projectuitwerking voor zijn partners. Hierbij wordt altijd gekeken naar de opbrengstenberekening en de technische en economische haalbaarheid. Projecten kunnen volledig worden uitgewerkt, maar er kan ook ondersteund worden bij vragen over de site designer van SolarEdge en de Aelex configurator. Tot slot geeft het projectteam ook advies en ondersteuning aan partners bij SDE+-aanvragen.

Training
Een belangrijke rol binnen Alius is weggelegd voor productspecialist Frans van Spreuwel. Hij is binnen het bedrijf als eerste op de hoogste van de nieuwste producten en deelt dit vervolgens met partners in trainingen, blogs en video’s. Van Spreuwel over kennis en training bij Alius: ‘We zien het als onze taak om ervoor te zorgen dat onze partners over het laatste nieuws, veiligheidseisen en producten op de hoogte zijn. Om deze reden organiseren we niet alleen trainingen, maar delen we ook blogs en praktische video’s waar de installateur op locatie direct iets aan heeft.’

Tot slot biedt Alius op maat gemaakte trainingen die aansluiten bij de specifieke vraag of situatie van de installateur.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.