© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
1 april 2021

Liander: 7 nieuwe knelpunten op elektriciteitsnet voor teruglevering stroom uit zonnepanelen

Netbeheerder Liander meldt op 7 locaties in de provincies Flevoland, Friesland, Gelderland zijn nieuwe knelpunten. De maximale capaciteit is hier bereikt en congestiemanagement is op alle 7 de plekken geen oplossing

Nieuwe klanten met een grootverbruikaansluiting – een aansluiting vanaf 3x80 ampère – die zonnestroom willen terugleveren, zullen moeten wachten tot het elektriciteitsnet is uitgebreid.

Rode schaarstegebieden
Voor de volgende plaatsen doet Liander nu een nieuwe melding dat er geen extra netcapaciteit beschikbaar is en congestiemanagement – het afstemmen van vraag en aanbod tussen bedrijven en instellingen – niet mogelijk is. Klanten die extra netcapaciteit wensen, zullen hier moeten wachten totdat het elektriciteitsnet is uitgebreid.

  • Flevoland: Vollenhove (teruglevering).
  • Friesland: Heerenveen Internationaal Bedrijventerrein Friesland (teruglevering).
  • Gelderland: Ede West (verbruik en teruglevering), Harderwijk (verdeelstation Lorentz, teruglevering), Noordeinde (verdeelstation Hoge Enk, teruglevering), Twello (verdeelstation Platvoet, verbruik en teruglevering) en Wekerom (teruglevering).

Onderstaande landkaart toont de huidige schaarste in het werkgebied van Liander. In de gele gebieden is nog beperkt transportcapaciteit beschikbaar, in de oranje gebieden is geen extra netcapaciteit beschikbaar en is Liander gestart met congestieonderzoek. In de rode gebieden is geen netcapaciteit meer beschikbaar en is congestiemanagement geen oplossing gebleken.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.