© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
24 maart 2021

Fronius presenteert nieuwe hybride 1-fase-omvormer voor zonnepanelen

Fronius lanceert nieuwe versies van de hybride omvormer GEN24 Plus. Vanaf deze maand levert de fabrikant de omvormer ook als Primo-versie voor 1-fase-aansluitingen in vermogenscategorieën van 3,0 tot 6,0 kilowatt.

De omvormer combineert volgens het Oostenrijkse bedrijf maximale opbrengst, de grootst mogelijke flexibiliteit en eenvoudige bediening in een compact en elegant vormgegeven hightechapparaat. Onlinetools maken een eenvoudige inbedrijfstelling, realtimemonitoring van de installatie en 24/7-serviceondersteuning via een smartphone of tablet mogelijk.

24 uur zon
‘De Primo GEN24 Plus is onze eerste hybride 1-fase-omvormer en een van de mijlpalen in ons streven naar 24 uur zon’, vertelt Martin Hackl, Global Director van de Business Unit Solar Energy bij Fronius International. ‘We hadden ons tot doel gesteld een veelzijdige en compacte alles-in-een-omvormer te ontwikkelen die gedurende zijn gehele levenscyclus aan al onze duurzaamheidsstandaarden voldoet. De Primo beschikt over talloze open interfaces die kunnen worden ingezet voor de koppeling met de sectoren energie, opslag, mobiliteit, verwarming of koeling. De omvormer zit barstensvol moderne technologie, waardoor gegarandeerd tientallen jaren lang het maximale uit de pv-installatie kan worden gehaald.’

Compatibel met thuisbatterij
De Primo GEN24 Plus is compatibel met thuisbatterijen. Daarbij wordt de opgewekte zonne-energie maximaal benut doordat de geavanceerde Multi Flow Technology gelijktijdige energiestromen in alle richtingen mogelijk maakt en intelligent aanstuurt.

De omvormer beschikt af fabriek over alle componenten die hiervoor nodig zijn: het maakt daarom niet uit of de pv-installatie vanaf het begin of later pas met een energieopslagsysteem wordt uitgerust.

Noodstroom zonder accu
Noviteit bij de GEN24 Plus is verder het PV Point, een stopcontact dat van noodstroom wordt voorzien en dat voor het eerst een basisnoodstroomvoorziening mogelijk maakt, ook zonder accu.  

Met deze voorziening kunnen belangrijke verbruikers, zoals laptops, smartphones of kleine diepvriezers van noodstroom worden voorzien.

Bekijk de verschillende varianten van de Primo GEN24 Plus hier in de Solar Magazine Productzoeker.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.