© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 maart 2021

IKEA lanceert Art Event-collectie met kunstzinnige led-lampen

Ikea lanceert de Art Event-collectie 2021 met onder meer een serie kunstzinnige led-lampen. Een limited kunstcollectie die functioneel en betaalbaar is.

In deze collectie worden kunst en functioneel design gecombineerd en laat IKEA zien wat er gebeurt als de lijn tussen beide vervaagt. Het Zweedse woonwarenhuis werkte voor deze editie samen met Daniel Arsham, Gelchop, Humans since 1982, Sabine Marcelis en Stefan Marx. De 10-delige collectie is vanaf april verkrijgbaar in alle IKEA-winkels.

Gebruiksobjecten
Het idee dat kunst enkel high-end is en design onderdeel is van de massacultuur, is niet meer van deze tijd. In het verleden werd kunst gezien als iets waar je van een afstand naar keek in een museum. Die visie is aan het veranderen: veel kunstenaars werken ook als designer en maken gebruiksobjecten - en omgekeerd. Met de Art Event-collectie 2021 laat IKEA zien dat kunst en design heel goed samengaan; juist dan ontstaat de magie.

IKEA werkte voor deze editie samen met kunstenaars met verschillende achtergronden en uit verschillende delen van de wereld. Daniel Arsham (New York), Gelchop (Tokyo), Humans since 1982 (Stockholm), Sabine Marcelis (Rotterdam) en Stefan Marx (Berlijn). De collectie bestaat uit 10 meubelstukken die een eerbetoon zijn aan creativiteit in het dagelijks leven en het perspectief op alledaagse objecten uitdagen. Sabine Marcelis ontwierp lichtobjecten voor aan de muur, Daniel Arsham een klok, Gelchop een zak- en een tafellamp, Stefan Marx een vaas en een kleed en Humans since 1982 muurdecoraties.

Kunst democratiseren
Sinds 2015 werkt IKEA samen met artiesten van over de hele wereld om Art Event-collecties te maken. Het doel hiervan is al jaren hetzelfde: kunst ‘democratiseren’ en toegankelijk en betaalbaar maken voor iedereen. Ook met deze zesde editie van de Art Event-collectie wil IKEA kunst bij zoveel mogelijk mensen thuisbrengen, waarbij deze keer het vervagen van de lijn tussen kunst en functioneel design centraal staat.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.