© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
16 maart 2021

Gemeente Groningen krijgt 2 miljoen euro subsidie voor energiebesparing bij woningen

Groningen krijgt ruim 2 miljoen euro subsidie van het Rijk voor energiebesparende maatregelen in woningen. Het geld van de subsidie Regeling Reductie Energieverbruik Woningen (RREW) mag ook voor huurwoningen benut.

Met dit geld gaat de gemeente, in samenwerking met woningcorporaties, zowel woningeigenaren als huurders ondersteunen met energiebesparing.

Woonlasten lager
Wethouder Energietransitie Philip Broeksma: ‘Omdat deze subsidie ook voor huurwoningen mag worden gebruikt, worden energiebesparende maatregelen voor de huurders van deze huizen goedkoper en gemakkelijker. In een geïsoleerd huis wordt minder energie gebruikt. Dat heeft meteen effect op de energierekening. De woonlasten zijn daarmee na isolatie structureel lager.’

Energiebesparing in combinatie met betaalbaarheid daarvan voor iedereen, is een belangrijk speerpunt van de gemeente Groningen. Daarom heeft de gemeente ook zelf 400.000 euro beschikbaar gesteld. Met het geld wordt ook de inzet van energiecoaches in wijken en dorpen voortgezet en verder uitgebreid. Deze aanpak was gericht op woningeigenaren. Door de RREW kan deze aanpak ook uitgebreid worden naar huurwoningen. Ook komt er een specifieke aanpak voor de doelgroepen Particuliere verhuur en Studenten.

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft aan Stichting OPEN een Algemeen Verbindend Verklaring (AVV) afgegeven die betrekking heeft op alle verlichtingsarmaturen op de Nederlandse markt, maar nog niet op lampen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.