
Blue Elephant Energy bezit wind- en zonneparken in 8 West-Europese landen. Het portfolio bestaat uit 1.068 megawatt(piek) aan windmolens en zonnepanelen die gedeeltelijk dit jaar in gebruik genomen zullen worden.
237 megawattpiek
De samenwerkingsovereenkomst die de independent power producer (ipp) nu met Greencells Group heeft getekend, behelst een volume van 237 megawattpiek.
Het gaat om de ontwikkeling van 6 zonne-energieprojecten in de Italiaanse regio Puglia. Hiermee is een vermogen gemoeid van 158 megawattpiek. Verder gaat het om 7 zonneparken in Nederland met een totaalvermogen van 79 megawattpiek.
Bouwrijp
De projecten bevinden zich volgens de 2 partijen in een vergevorderd stadium van ontwikkeling. De eerste projecten bereiken in 2022 de status van bouwrijp. Uiterlijk in 2025 moet de volledige portefeuille op het elektriciteitsnet aangesloten zijn.
Andreas Hoffmann, chief executive officer van Greencells Group: ‘De nu gesloten ontwikkelingsovereenkomst is een nieuwe, belangrijke mijlpaal in de samenwerking met onze jarenlange partner Blue Elephant Energy. De projectenportefeuille weerspiegelt het toegenomen strategische engagement van onze bedrijvengroep. We kijken ernaar uit om volledige ontwikkelings-, constructie- en O & M-diensten te bieden voor alle projecten in het kader van deze samenwerking, waardoor we gebruik kunnen maken van ons volledige dienstenaanbod.’
De maart 2026-editie van Solar & Storage Magazine is verschenen. Het tijdschrift bevat artikelen over de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam, stekkerbatterijen, zonnepaneelbeleid bij woningcorporaties en onderhoud van zonnepanelen.