© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 december 2020

Techniek Nederland: ‘Vooruitzichten zonne-energiemarkt aanhoudend positief’

Wat Nederland koste wat kost wilde vermijden, gebeurde toch. De tweede coronagolf werd werkelijkheid. Dat is niet zonder gevolgen voor de installatiebranche en de technische detailhandel.

Techniek Nederland houdt dit hele jaar al nauwgezet de vinger aan de pols bij de achterban. De redactie van Solar Magazine vroeg voorzitter Doekle Terpstra naar de actuele stand van zaken, in het bijzonder voor bedrijven die actief zijn in de zonne-energie.

Hoe is het afgelopen halfjaar verlopen?
‘Verreweg de meeste bedrijven doen het redelijk goed. Dankzij het protocol “Samen veilig doorwerken” dat we eind maart in samenwerking met de overheid, vakbonden en partnerorganisaties in de bouwketen hebben opgesteld, konden de meeste werkzaamheden doorgaan.’

Wat is het huidige sentiment?
‘Zeker niet somber. Uit de Corona Quick Scan 4 blijkt echter wel dat de situatie op de wat langere termijn verslechtert. Driekwart van de deelnemende ondernemers verwacht een omzetdaling in 2021. Er zijn ook lichtpuntjes. Steeds minder technische bedrijven denken zich te moeten beroepen op de NOW-regeling.’

Wat zijn de actuele issues en die in de nabije toekomst?
‘Tot nu toe lukt het om projecten op gang te houden. Helaas dreigt nu een kentering. Door de aangescherpte maatregelen vrezen veel bedrijven dat zij straks bij een aantal klanten geen of minder werkzaamheden kunnen uitvoeren. Een andere zorg betreft het afnemen van de investeringsbereidheid van de overheid en consumenten. Daarnaast vrezen we verlies van werkgelegenheid. Dat raakt voor nu grotendeels alleen de flexibele schil, maar een langere crisis blijft niet zonder gevolgen voor de laat-cyclische installatiesector.’

Lees hier het volledige artikel ‘Vooruitzichten zonne-energiemarkt aanhoudend positief’ in de december 2020-editie van Solar Magazine.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.