logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
17 december 2020

ASN Bank schuwt financiering grensverleggende zonne-energieprojecten niet: ‘Winstmaximalisatie is niet het uitgangspunt’

Waar social responsibility tegenwoordig in het missie statement van geen enkele bank ontbreekt, is het al sinds jaar en dag de reden van bestaan van ASN Bank.

De pijlers onder het langetermijnbeleid zijn mensenrechten, klimaat en biodiversiteit. Vanuit die basis wil ASN Bank zich ook onderscheiden als een aanjager van duurzame ontwikkeling, bijvoorbeeld bij het financieren van zon op land, dak en water. Rosemarijn van der Meij, fondsmanager van het ASN Groenprojectenfonds: ‘Die projecten moeten een grondige duurzaamheidstoets doorstaan alvorens wij investeren. Hoe groter, hoe beter is bovendien niet ons credo. Juist vernieuwing drijft verandering.’

Impactfondsen
ASN Bank werd in 1960 opgericht als Algemene Spaarbank voor Nederland. De founders – nu FNV en REAAL – deden dat voor de socialistische arbeidersbeweging. Het doel was het ingelegde geld maatschappelijk verantwoord uitlenen. Met het veranderen van de tijd en de toenemende druk op het milieu werd daarbij steeds meer ingezet op het leveren van een bijdrage aan verduurzaming, zowel groen als sociaal. Anno 2020 worden alle investeringsbesluiten ook langs die meetlat gelegd.

‘Onze klanten zien zich veelal als leden; voelen zich deelgenoot van een club die de wereld een stukje beter maakt’, aldus Van der Meij. ‘Ergens is dat ook zo. “Do good, do no harm.” Dat is de kerngedachte. Die vertalen we onder andere naar de praktijk door te investeren in hernieuwbare-energieprojecten. Maar we willen ook zelf de weg tonen. Zo waren we in 2018 als eerste bank volledig klimaatneutraal en streven we naar klimaatpositief in 2030. Waar ASN Bank van oorsprong een echte spaardersbank is, bedienen we klanten nu uiteraard met alle diensten die je van een moderne bank mag verwachten, ook op het gebied van beleggen. Klanten kunnen beleggen in impactfondsen zoals ASN Groenprojectenfonds.’

Duurzaamheidstoets
Het ASN Groenprojectenfonds heeft een totaal beheerd vermogen van ongeveer 450 miljoen euro. Daarvan is een derde in wind- en een derde in zonne-energie geïnvesteerd. Bij het beoordelen van de financieringsaanvraag van een ontwikkelaar van een zonne-energieproject hanteert ASN Bank een duurzaamheidstoets die ze specifiek voor dit doel ontwikkelde. De opgenomen criteria voor investeringsbesluiten zijn divers en omvatten bijvoorbeeld het oppervlak in relatie tot de omgeving, een biodiversiteitsplan en de wijze waarop het beheer wordt vormgegeven.

Lees hier het volledige artikel ‘Winstmaximalisatie is niet het uitgangspunt’ in de Solar Magazine Marktgids Zonne-energie 2021.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten