Rijk stelt 70 miljoen euro beschikbaar voor Regeling Reductie Energiegebruik Woningen
Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties stelt 70 miljoen euro beschikbaar voor de Regeling Reductie Energiegebruik Woningen (RREW) om huurder en woningeigenaren te helpen verduurzamen.
De RREW is een vervolg op de succesvolle Regeling Reductie Energiegebruik (RRE) waaraan ruim 220 gemeenten deelnamen; zo werden in Roosendaal 25.000 led-lampen gekocht door de inwoners.
Helft moet huurwoning zijn
De RREW is op 16 november geopend en gaat over kleine en snel te realiseren energiebesparende maatregelen die bewoners zelf in huis kunnen nemen. Het gaat hierbij om het aanbrengen van radiatorfolie, led-lampen, tochtstrips en waterbesparende douchekoppen. Daarnaast gaan de gemeenten voorlichting geven over isolatie en andere energiebesparende maatregelen die zichzelf snel terugverdienen.
Nieuw in de RREW (ten opzichte van de RRE-regeling) is onder andere dat minstens de helft van het totaal aantal woningen (waarvoor subsidie wordt aangevraagd) huurwoningen moet zijn. Verder mogen gemeenten samenwerken om tot een aanvraag te komen, maar elke gemeente moet haar eigen aanvraag indienen.
De aanvragen gaan op basis van het principe ‘first come, first serve’. Gemeenten hebben tot en met 1 maart 2021 om voorstellen voor projecten in te dienen. De projecten kunnen tot uiterlijk 31 juli 2022 uitgevoerd worden.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















