© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
9 november 2020

Rijksuniversiteit Groningen: eerste Ben Feringa Impact Award voor onderzoek energieopslag

De Rijksuniversiteit Groningen heeft dit jaar de Ben Feringa Impact Award ingesteld om bijzondere prestaties van onderzoekers op het gebied van kennisbenutting te onderscheiden. De eerste winnaar is nu bekend.

Het winnende project in de categorie onderzoekers is ‘Ocean Grazer’ van Wout Prins, Antonis Vakis en Bayu Jayawardhana. Het winnende project in de categorie studenten is ‘IvyONe’ van Niels Wijermans. De prijs bestaat uit een geldbedrag, waarbij het Ubbo Emmius Fonds de studentenprijs financiert.

Ocean Grazer
Het winnende project in de categorie onderzoekers is de ‘Ocean Grazer’ van Wout Prins, Antonis Vakis en Bayu Jayawardhana van de Faculty of Science and Engineering. De Ocean Grazer oogst hernieuwbare energie uit zeegolven en integreert dit met een modulaire oplossing voor grootschalige opslag van elektriciteit die wordt opgewekt door windturbines en drijvende zonneparken op zee. Hierdoor kan onder alle weersomstandigheden schone energie worden geleverd. Het mechanisme is gebaseerd op de technologie van een waterkrachtcentrale, een technologie die zich al meer dan een eeuw heeft bewezen als zeer betrouwbaar en efficiënt.

IvyONe
Het winnende project in de categorie studenten is ‘IvyONe’ van Niels Wijermans, student aan de Faculty of Science and Engineering. Hij ontwikkelde een hulpmiddel waarmee patiënten niet langer met een infuuspaal door gangen hoeven te lopen, drempels over te steken en zichzelf in drukke liften te worstelen. De IvyONe Wear kan als schoudertas worden gedragen en biedt een draagcomfort en optimale flexibiliteit tijdens infuustherapie. Dit resulteert in bewegingsvrijheid voor patiënten en minder werkdruk voor het verplegend personeel.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.