logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
2 oktober 2020

Enexis: congestiemanagement geen oplossing voor Uden, vanaf 2025 weer capaciteit

Congestiemanagement is geen oplossing voor het gebied rond het hoogspanningsstation in Uden. Dat meldt Enexis. Vanaf 2025 verwacht de netbeheerder weer capaciteit te hebben voor nieuwe initiatieven.

Uit het congestiemanagementonderzoek van Enexis blijkt dat het totaal aan verwacht vermogen van alle huidige klanten en initiatieven op dit moment 175 megawatt is. Het totaal beschikbaar vermogen is 44 megawatt. Toewijzing van nieuwe aanvragen leidt tot overschrijdingen van meer dan 398 procent van de veilige transportcapaciteit. Er is hierdoor sprake van structurele congestie totdat er maatregelen zijn genomen waarmee aanvullende transportcapaciteit kan worden gecreëerd. Voorlopig kunnen er daarom géén nieuwe aanvragen voor transportcapaciteit voor teruglevering worden gehonoreerd.

Technisch niet mogelijk
Het uitvoeren van congestiemanagement is volgens Enexis bedrijfsvoeringstechnisch niet mogelijk. Er zijn onvoldoende bewaakbare en bedienbare knooppunten in het net om de verwachte overbelastingen te kunnen beheersen. Ook zijn nog niet alle aangeslotenen voorzien van distributie-automatisering. Bovendien zijn er niet voldoende potentiële deelnemers voor congestiemanagement. De verwachte duur van structurele congestie is 6 jaar.

Naar verwachting zal een significante capaciteitsverhoging voor het station Uden rond 2027 in bedrijf worden genomen. In de tussenliggende periode zijn er andere ontwikkelingen die kunnen zorgen voor extra transportruimte in het netdeel Uden, zoals het vrijgeven van de vluchtstrook van het hoogspanningsnet. Dat zal op dit moment voor het gebied Uden geen extra transportruimte opleveren, maar naar verwachting na 2025, waardoor een gedeelte van de nieuwe initiatieven aangesloten kan worden.

Onderstaande video laat zien hoe de congestie voor het terugleveren van energie zich bij Enexis in de afgelopen periode in Zuid-Nederland heeft ontwikkeld.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten