© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
15 september 2020

Lichtfabrikant Zumtobel maakt ondanks coronacrisis winst

Lichtfabrikant Zumtobel heeft bekendgemaakt ondanks de coronacrisis in het eerste kwartaal van zijn fiscale boekjaar winst te hebben gemaakt. In totaal bedroeg de nettowinst 3,1 miljoen euro.

De ontwikkeling van de omzet werd in het eerste kwartaal van het nieuwe boekjaar van het bedrijf (red. 1 mei tot en met 31 juli 2020) sterk beïnvloed door de covid-19-pandemie. De opbrengsten daalden jaar op jaar met 15,4 procent tot 250,8 miljoen euro. De omzet bedroeg vorig jaar nog 296,4 miljoen euro. Gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten bedroeg de daling 15,2 procent.

Effectief crisismanagement
Toch kon de Zumtobel Groep dit kwartaal een nettowinst boeken van 3,1 miljoen euro. Dat is volgens het bedrijf in de huidige, uitzonderlijke omstandigheden niet vanzelfsprekend, maar het resultaat van effectief crisismanagement en strikte kostenbeheersing.

Het lichtsegment en het componentensegment boekten een omzetdaling van respectievelijk 14,8 procent en 18,1 procent tijdens het eerste kwartaal van 2020/21. Veel klanten, vooral in de componentenbusiness, verhoogden hun voorraden bij het begin van de lockdownmaatregelen in het vierde kwartaal van 2019/20, wat een bijkomend negatief effect had op de omzet in de volgende maanden en leidde tot aanzienlijk lagere orderniveaus in het eerste kwartaal van het lopende boekjaar.

Geen winstverwachting
De omzetdaling in de Duitstalige landen (red. de DACH-regio), een sleutelmarkt voor de Zumtobel Groep, bleef beperkt tot het single-digit procent bereik. De kernmarkten Italië, Groot-Brittannië en Frankrijk werden echter bijzonder zwaar getroffen met een omzetdaling met dubbele cijfers.

De omvang en de duur van de wereldwijde economische neergang zijn ook moeilijk in te schatten voor het management van de Zumtobel Groep. De directie heeft daarom besloten om op dit moment geen leidraad te geven over de ontwikkeling van omzet en resultaat voor het boekjaar 2020/21.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.