© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
11 februari 2020

Boot op zonne-energie gaat lokale groenten naar centrum Gent brengen

De Voedselraad van de Vlaamse stad Gent subsidieert voor het tweede jaar op rij innovatieve projecten die het Gentse voedselsysteem verduurzamen. Dit jaar is dat onder meer een boot op zonne-energie.

Met de voedselstrategie Gent en Garde zet de stad al 6 jaar in op een duurzamer voedselsysteem. De Gentse Voedselraad is samengesteld uit 30 leden uit de landbouwsector, middenveldorganisaties, kennisinstellingen en vertegenwoordigers van Gentse handelaars en horeca. Uit 17 projectvoorstellen kozen zij 4 projecten die een subsidie ontvangen van samen in totaal 62.000 euro.

Groenten per zonneboot
Bioboerderij Goedinge ontvangt een subsidie om een boot te bouwen op zonne-energie. Met deze boot zullen ze hun verse producten en de producten van andere lokale voedselproducenten dit jaar via de Gentse waterlopen tot in het centrum brengen. De horeca en Gentenaars ontvangen zo kraakverse groenten via de Gentse wateren. Het prototype van de boot is al getest, de eigenlijke zonneboot zal vermoedelijk de eerste keer uitvaren in april.

‘Sinds de lancering van onze voedselstrategie 6 jaar geleden heeft de Stad Gent samen met vele partners werk gemaakt van een duurzamer voedselsysteem in en rond Gent’, stelt Tine Heyse, schepen van Milieu bij de stad Gent. ‘Daarmee speelt de Stad in op een internationale tendens, waarbij steden een steeds grotere rol spelen in toegang tot duurzaam, gezond en betaalbaar voedsel.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.