© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
14 januari 2020

Stedin wil tienduizenden zonnepanelen plaatsen op hoogspanningsverdeelstations

Netwerkbedrijf Stedin Groep gaat een aanbesteding organiseren voor het installeren van tienduizenden zonnepanelen op hoogspanningsverdeelstations. Voor een groot aantal stations is al subsidie verkregen.

Het netwerkbedrijf, waartoe netbeheerders Stedin en Enduris behoren, heeft een zogenaamde vooraankondiging gepubliceerd voor het uitzetten van een request for information voor het informeren en mee te nemen in de aanleiding, scope en doel van het project ‘Zonnepanelen op HSV’ om uiteindelijk een passende en in de markt gedragen aanbesteding uit te zetten.

22.989 zonnepanelen
Stedin Groep wil uiteindelijk de daken van 27 hoogspanningsverdeelstations voorzien van zonnepanelen. Voor Enduris gaat het om stations in Zeeland en voor Stedin om stations in Zuid-Holland en Utrecht.

Er is door het netwerkbedrijf al met succes subsidie verkregen bij de Stimuleringsregeling Duurzame Energie (SDE+) voor de plaatsing van 6.451 zonnepanelen. Bovendien is voor nog eens 5.538 zonnepanelen subsidie aangevraagd. Omdat men in de toekomst mogelijk nog eens 11.000 zonnepanelen wil plaatsen, zou de totale projectomvang op kunnen lopen tot 22.989 zonnepanelen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.