© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
14 januari 2020

Ecovat behaalt kwalificatie ‘B Corp’

Het Brabantse energieopslagbedrijf Ecovat heeft zich gekwalificeerd voor en wordt opgenomen in het internationale netwerk van B Corporations.

Het keurmerk is voor ondernemers die naast winst en aandeelhouders ook mens, milieu en maatschappij als uitgangspunt nemen. In Nederland zijn er inmiddels 70 ondernemingen die het keurmerk mogen voeren, zoals chocoladeproducent Tony’s Chocolonely, Triodos, Dopper, die de herbruikbare fles voor kraanwater introduceerde, en Foodbox-bezorger Beebox.

Ecovat heeft een thermisch energieopslagsysteem ontwikkeld waarmee 500 tot 3.000 woningen per buffervat kunnen worden voorzien van warmte. 

Om het keurmerk te verkrijgen, is Ecovat beoordeeld op basis van verschillende criteria, zoals de milieuprestaties van het bedrijf, de werknemersrelaties, diversiteit, betrokkenheid bij de lokale gemeenschap en de impact van het product. Ecovat heeft zich na de certificeringsprocedure van B Corporation, die 4 tot 6 maanden in beslag neemt, gekwalificeerd voor de toelating.

Aris de Groot, chief executive officer van Ecovat, is verheugd over de toekenning: ‘Ondernemen bestaat ook uit het behalen van maatschappelijke doelen naast uiteraard het rendement. Met het B Corp-keurmerk hoeven we niet meer uit te leggen waar we als onderneming voor staan.’

 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.