© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
17 december 2019

Provincie Noord-Holland voorziet N236 van led-verlichting Innolumis

De provincie Noord-Holland heeft noodzakelijk groot onderhoud uitgevoerd aan de Franse Kampweg bij Bussum. De N236 is daarbij van led-verlichting van Innolumis voorzien.

Bij de werkzaamheden zijn onder meer de fundering en het wegdek vervangen. Om de veiligheid verder te verbeteren, heeft de provincie de oversteekplaatsen voor voetgangers en (brom)fietsers verruimd en kregen de kruisingen bredere weggedeeltes en middenbermen. Tevens werden de bestaande vluchtheuvels verlengd en werden er ook nieuwe aangelegd.

De N236 is in de loop van de jaren steeds drukker geworden. De opknapbeurt was dus hard nodig. In deze tijd van duurzaam denken en circulariteit van materialen heeft de provincie in haar ontwerp met deze zaken terdege rekening gehouden en om deze reden is onder meer led-verlichting geplaatst. 

Voor de opknapbeurt werd er gebruikgemaakt van traditionele natriumverlichting. Verschil met led-verlichting is, naast een volledig andere verlichtingstechniek, dat natriumverlichting maar 3 tot 4 jaar meegaat en meer energie gebruikt. De witte lichtkleur van led-verlichting zorgt daarbij voor een betere kleurherkenning op straat, waardoor de zichtbaarheid van objecten sterk is verbeterd ten opzichte van de oude situatie.

Innolumis leverde 91 Nicole led-armaturen in diverse wattages voor het traject. Bijzonder aan deze armaturen is dat ze volledig worden geassembleerd bij Metafors in Amersfoort, een sociaal werkbedrijf voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. De nieuwe verlichting is aangebracht door het installatiebedrijf Speer Infra uit Naarden.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.