© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
12 december 2019

Arnhem trekt 500.000 euro extra uit voor zonnepanelen en isolatie bij koopwoningen

De gemeente Arnhem trekt 500.000 euro extra uit voor duurzaamheidsleningen. Daarmee kunnen burgers met een koopwoning bijvoorbeeld zonnepanelen plaatsen en hun huis isoleren.

Het huidige budget van 3 miljoen euro voor deze duurzaamheidsleningen is nagenoeg op. Wethouder Energie & Klimaat Cathelijne Bouwkamp: 'Met dit extra geld laten we zien dat we Arnhemmers graag helpen om hun woning te verduurzamen. Dat gaat vaak om forse investeringen en dan kan een duurzaamheidslening uitkomst bieden.'

5.000 miljoen euro
De afgelopen 1,5 jaar hebben zo'n 350 huishoudens duurzame maatregelen getroffen. Het gaat daarbij om het isoleren van hun woning of het plaatsen van zonnepanelen. Van het beschikbare geld zijn volgens de gemeente in ieder geval 5.000 zonnepanelen geplaatst en zijn bij ongeveer 40 huishoudens andere energiemaatregelen getroffen.

De verwachting is dat met het beschikbaar gestelde geld nog 4 maanden duurzaamheidsleningen verstrekt kunnen worden. Deze periode dient als overbrugging voor een nieuwe regeling die in voorbereiding is: de Toekomstbestendig Wonen Lening. Met deze lening kunnen meer inwoners geld lenen voor energiemaatregelen en maatregelen om het huis levensloopgeschikt te maken.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.