© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
3 december 2019

Schréder introduceert verlichting op gelijkspanning voor infra- en tunnelprojecten

Schréder lanceert een compleet productenpakket voor openbare verlichting in combinatie met gelijkspanningstechnologie voor infra- en tunnelprojecten. Dit gebeurt in samenwerking met CityTec en Phoenix Contact.

Voor het toepassen van gelijkspanning in de openbare verlichting wordt door Schréder voortaan bij de voedingskast de wisselspanning (AC) van 400 volt omgezet naar gelijkspanning (DC) van 350 volt. Hierdoor is het niet meer nodig in elk armatuur de wisselspanning om te zetten naar gelijkspanning voor de led’s. De armaturen maken gebruik van een DC-driver die werkt op gelijkspanning en de led’s gecontroleerd aanstuurt.

Dimschema
De verlichting kan worden voorzien van een vooraf ingesteld dimschema en via een optioneel lokaal netwerk met sensoren worden aangestuurd en beheerd. Een belangrijk voordeel van de toepassing van gelijkspanning is dat er minder en dunnere kabels toegepast worden. Bij gelijkspanning kan minimaal 50 procent meer energie worden getransporteerd. Hierdoor is er minder koper nodig en kan men volstaan met een dunnere kabel. Omdat – vergeleken met wisselstroom – transport over langere afstand mogelijk is, zijn er minder kabels en voedingskasten nodig. Door gebruik van minder componenten is er minder uitval. Door het toepassen van gelijkspanning worden energieverliezen veroorzaakt door transport en conversie in totaal verlaagd.

Schréder en CityTec hebben de handen ineengeslagen om de totaaloplossing te creëren op basis van gelijkspanningstechnologie. CityTec is marktleider op het gebied van gelijkspanning in de openbare verlichting, en ervaren in het in co-development ontwikkelen en realiseren van gelijkspanningsoplossingen. Phoenix Contact, een partner van Schréder op het gebied van automatiseringsoplossingen voor verlichtingsprojecten, heeft de samenwerking tussen Schréder en CityTec technisch ondersteund door de ontwikkeling van een DC-unit die op een standaard-besturingseenheid kan worden aangesloten. Deze DC-unit kan rechtsreeks aangesloten worden op 350 volt DC.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.