© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
2 december 2019

Orange Lighting verlicht Molen de Hoop Culemborg

Molen de Hoop in Culemborg doet mee aan de wereldwijde actie Orange the World van de Verenigde Naties. Orange Lighting heeft de molen hiertoe in het oranje verlicht.

Tussen 25 november, de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen, en 10 december, Internationale Mensenrechtendag, baadt de molen in het oranje licht als een signaal tegen geweld tegen vrouwen. 

Soroptimist
Burgemeester Gerdo van Grootheest heeft het oranje licht ontstoken samen met Rianne  van den Boomen van Soroptimist International West Betuwe. 

Soroptimist International is een wereldwijde service- en belangenorganisatie van en voor vrouwen. Er zijn 90.000 Soroptimisten, verdeeld over ruim 3.000 clubs in 125 landen. Zij heeft als niet-gouvernementele organisatie een stem in diverse organen van de Verenigde Naties en in de Raad van Europa.

Internationale campagne
De Club West-Betuwe doet mee aan de campagne Orange the World. Dit is de internationale campagne tegen geweld tegen vrouwen en meisjes van de Verenigde Naties. In Nederland nemen UN Women Nederland, de Unie van Soroptimistclubs en Zonta Nederland het voortouw in deze campagne, onder andere door gemeenten en provincies op te roepen een gebouw, fontein, standbeeld of ander object oranje uit te lichten tussen 25 november en 10 december.

De gemeente Culemborg geeft graag aandacht aan dit thema en Erik Stroomberg, verantwoordelijke voor de openbare verlichting van de gemeente, heeft Orange Lighting uit Enschede gevraagd de molen uit te lichten met schijnwerpers met oranje licht. Orange Lighting draagt graag bij aan dit maatschappelijke vraagstuk en heeft daartoe de schijnwerpers ter beschikking gesteld die door Buroteta uit Tiel zijn geïnstalleerd.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.