Liander gaat elektriciteitsnet in Nieuwkoop uitbreiden voor zonne-energie
Netbeheerder Liander gaat het stroomnet in het buitengebied van Nieuwveen in de gemeente Nieuwkoop uitbreiden. Er is onder meer extra netcapaciteit voor de aanleg van zonnepanelen nodig.
Netbeheerder meldde begin oktober in 5 provincies te kampen met congestie waaronder in Nieuwkoop. Congestiemanagement biedt geen oplossing voor dit congestiegebied. Het aantal potentiële deelnemers is volgens Liander te beperkt.
Te dun
De elektriciteitskabel is in een landelijk gebied zoals Nieuwveen volgens Liander letterlijk te dun en kan de grote hoeveelheden stroom die door zonnepanelen worden teruggeleverd niet aan.
De uitbreidingswerkzaamheden zullen plaatsvinden aan het Nieuwveens Jaagpad en de Molenkade. Het is nog niet bekend wanneer de eerste schop de grond ingaat. De werkzaamheden zullen tijdig worden aangekondigd. Naar verwachting worden de werkzaamheden medio 2021 afgerond.
Vergunningen
‘Liander houdt ons op de hoogte van de ontwikkelingen’, duidt wethouder Antoinette Ingwersen, verantwoordelijk voor de gemeentelijke energietransitie. ‘Onder meer over de voorbereidingen voor de werkzaamheden om het elektriciteitsnet uit te breiden. Denk daarbij aan het aanvragen van vergunningen.’
Bedrijven en instellingen die extra elektrisch vermogen willen hebben of meer elektriciteit willen terugleveren, moeten in principe wachten totdat het elektriciteitsnet in Nieuwveen is uitgebreid.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














