© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
10 oktober 2019

Woningcorporatie Area legt 25.000e zonnepaneel op huurwoning

Woningcorporatie Area, actief in de gemeente Uden en Veghel in Noord-Brabant, heeft het 25.000e zonnepaneel op een van haar huurwoningen gelegd. De mijlpaal werd gevierd op de de Dag van de Duurzaamheid.

Area Wonen plaatste in 2016 het eerste zonnepaneel en sindsdien konden alle huurders van eengezinswoningen een aanvraag doen om zonnepanelen op hun woning te laten plaatsen. Daarbij werd vorig jaar de ambitie uitgesproken om uiterlijk in 2021 alle geschikte huurwoningen van zonnepanelen voorzien te hebben. ‘We boden sinds 2016 de zonnepanelen aan mét huurverhoging en legden ze alleen als bewoners aangaven er gebruik van te willen maken. Omdat we vonden dat we te weinig aanvragen kregen, gooiden we het over een andere boeg’, legt Jan van Vucht, directeur-bestuurder van Area, uit.

Tot en met 2021 legt Area dus bij zoveel mogelijk woningen zonnepanelen. De opbrengst van de zonnepanelen is daarbij sinds vorig jaar geheel voor de huurders van Area. De woningcorporatie heeft als doelstelling de woonlasten van bewoners te verlagen. De plaatsing van zonnepanelen levert een aanzienlijke besparing op de energielasten. ‘Bovendien draagt het bij aan onze ambitie om in 2035 bewoners duurzaam te laten leven’, aldus Van Vucht.

Nek uitgestoken
Het 25.000ste zonnepaneel ligt op de woning van Willemien Janssens uit Uden. De huurster mocht samen met haar 89-jarige buurvrouw, van Van Vucht en Tenten Solar-directeur Berry Seesing (red. leverancier en installateur van de zonnepanelen) de zonnepanelen onthullen.

Seesing vindt dat Area haar nek heeft uitgestoken. ‘We werken voor diverse woningcorporaties, maar er zijn slechts 2 corporaties die, waar kan, hun woningbezit voorzien van zonnepanelen. Onze installateurs geven aan dat de betrokkenheid van de bewoners goed is. De omgang met elkaar is plezierig. Vanuit de planning horen we dat je goed afspraken met ze kunt maken. Area heeft haar proces goed onder controle. En mocht het nodig zijn dan schaven ze bij. Als ik kijk wat we samen hebben bereikt, dan mogen we hier trots op zijn.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.