Voorwaarden najaarsronde SDE+ 2019 gepubliceerd: transportindicatie én toestemmingsformulier nodig
Minister Wiebes heeft de voorwaarden voor het aanvragen van subsidie voor zonnecollectoren en zonnepanelen in de najaarsronde van de Stimuleringsregeling Duurzame Energie (SDE+) gepubliceerd.
Het gaat om de ‘Wijziging algemene uitvoeringsregeling SDE’ en de ‘Aanwijzingsregeling SDE-categorieën najaar 2019’.
29 oktober tot en met 14 november
De SDE+-najaarsronde 2019 is open van 29 oktober 9.00 uur tot en met 14 november 17.00 uur. Het budget voor deze subsidieronde is 5 miljard euro. De najaarsronde heeft 3 fasen. In de eerste fase kan men alleen projecten met een basisbedrag tot maximaal 9 eurocent per kilowattuur indienen. Vervolgens is de regeling stapsgewijs opengesteld voor duurdere projecten tot 13 eurocent per kilowattuur.
Nieuw: transportindicatie en toestemmingsformulier
Vanaf de najaarsronde geldt voor het aanvragen van subsidie een aanvullende voorwaarde. Wil men een aanvraag indienen, dan moet men een transportindicatie van de netbeheerder meesturen.
Daarnaast is een uniform formulier ‘Model toestemming locatie-eigenaar’ geïntroduceerd. Is men geen eigenaar van de beoogde projectlocatie? Dan is men verplicht om dit formulier – ingevuld en ondertekend door de eigenaar of eigenaren van de locatie – met de aanvraag mee te sturen.
Geen capaciteit, toch positief advies
De netbeheerder zal deze transportindicatie niet afgeven als er in het deel van het elektriciteitsnet onvoldoende transportcapaciteit beschikbaar is en dat tijdige aansluiting, invoeding en transport ook niet verwacht wordt. Als er op dit moment geen transportcapaciteit beschikbaar is, maar deze wel kan worden gerealiseerd door de netbeheerder binnen de realisatieperiode, wordt wél een transportindicatie afgegeven.
Een transportindicatie betekent niet dat een producent garandeert dat hij de geplande productie-installatie kan aansluiten op het elektriciteitsnet en de elektriciteit kan transporteren. Deze transportindicatie is namelijk geen formele aanvraag voor een Aansluit- en Transportovereenkomst (ATO).
Basisbedragen zonnestroom in euro per kilowattuur
De SDE+ staat in het najaar van 2019 open voor 4 categorieën projecten met zonnepanelen (zon-pv):
|
Zon-pv |
Basisbedrag (euro per kilowattuur) |
|
Zon-pv ≥ 15 kilowattpiek en |
0,099 |
|
Zon-pv ≥ 1 megawattpiek dak |
0,092 |
|
Zon-pv ≥ 1 megawattpiek |
0,088 |
|
Zon-pv ≥ 1 megawattpiek |
0,088 |
Basisbedragen zonnewarmte in euro per kilowattuur
De SDE+ staat in het najaar van 2019 open voor 2 categorieën projecten met zonnecollectoren (zonthermie):
|
Zonthermie |
Basisbedrag (euro per kilowattuur) |
|
Zonthermie ≥ 140 kilowattth en < 1 megawattth |
0,098 |
|
Zonthermie ≥ 1 megawattth |
0,085 |
Lees ook:
- Netbeheerders officieel gestart met uitgeven transportindicatie
- De details van de congestie bij Liander per provincie in woord en beeld
- Uitkomst onderzoek Liander naar congestie: in tientallen gebieden geen capaciteit, mogelijk toch positieve transportindicatie
- Het Solar Magazine-dossier over netcapaciteit en congestie(management)
- Het Solar Magazine-dossier over de transportindicatie
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















