© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
5 juli 2019

Isabelle Corten: ‘Stedelijk lichtdesign mag geen narcistische stijloefening zijn’

Een goed ontwerp van de verlichting van steden erkent de sociaalruimtelijke samenhang en draagt daaraan bij. Dat is de overtuiging van Isabelle Corten, eigenaar van Radiance35 in Luik.

Met haar bedrijf focust ze zich op lichtontwerp voor patrimoniale stadselementen en grootsteedse kansarme wijken. ‘Juist in dat laatste werkveld kunnen wij als lichtontwerpers een enorm verschil maken. Breng je daar lichtkwaliteit dan breng je ook kwaliteit van leven.’

Cortens fascinatie voor de stad en de nacht ontstond zo’n 25 jaar geleden. Ze was architect in Brussel en maakte middels een studie een verdiepingsslag in urbanisme. Ze wilde weten hoe de stad werkt, hoe mensen er leven en hoe je verbetering kunt brengen. ‘Een stad – pleinen, straten, gebouwen, mensen, bomen en dieren – is niet alleen een fysiek en sociaal weefsel. Begrijp je hoe dat in elkaar zit, dan kun je het ook positief beïnvloeden. Licht is daarvoor een krachtig medium, in ieder geval als het donker is. Het is direct gerelateerd aan gevoel van veiligheid, comfort, esthetiek en overzicht. Dat besef greep mij in 1998 en het bepaalde sindsdien in toenemende mate mijn professionele bestaan. Mijn eerste lichtontwerp was dat van het Tracé Royal in Brussel. Daarna volgden steeds meer opdrachten. In 1995 was ik alleen nog maar met licht bezig. 5 jaar later startte ik Radiance35, dat lichtdesign benadert als een verlengstuk van architectonisch en stedelijk ontwerp.’

Lees hier het volledige interview ‘Stedelijk lichtdesign mag geen narcistische stijloefening zijn’ in de juni-editie van LED Magazine.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.