Samenwerking Infinergy en Tomorrow Energy om zonneparken te realiseren
Infinergy en Tomorrow Energy hebben een samenwerkingsovereenkomst ondertekend. Beide bedrijven gaan samen zonneparken realiseren. Infinergy koopt allereerst 6 te realiseren projecten van 70 megawattpiek.
De zonneparken liggen verspreid door Nederland en zijn in verschillende stadia van ontwikkeling. Voor de eerste 3 parken is een omgevingsvergunning aangevraagd. Dit zijn Vroenhout in Roosendaal, De Mun in Oss en Zonnepark Zevenaar in Zevenaar. Deze 3 zonneparken zijn samen goed voor een vermogen van 24 megawattpiek.
Financiële armslag
Tjiwolt Wierda, directeur van Infinergy, hierover: ‘We zijn gericht op uitbreiden, zowel qua technologie als in de landen waar we actief zijn. In Nederland willen we naast wind op land een portfolio aan zonneparken opbouwen. Met Tomorrow Energy als gevestigde partner kunnen we deze stap zetten, waar beide partijen voordeel van hebben.’
Hakkan Yildirim van Tomorrow Energy vult aan: ‘De financiële armslag die nodig is voor de financiering van duurzame energie is significant. Voor ons is het belangrijk om de risico’s te spreiden die nu eenmaal gepaard gaan met de ontwikkeling en bouw van projecten. In Infinergy hebben we een partner gevonden die ons niet alleen aanvult qua competenties en ambitie, maar ook dezelfde doelstelling nastreeft: meer groene stroom in Nederland.’
De partners onderzoeken nog wat de mogelijkheden tot verdergaande samenwerking zijn.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Producten
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














