Lightsource BP voorziet brouwerijen Budweiser van 100 megawattpiek zonnepanelen
AB InBev en Lightsource BP sluiten een overeenkomst voor een van de grootste niet-gesubsidieerde zonne-energieprojecten in Groot-Brittanniё. Budweiser, biermerk van AB InBev, krijgt 100 megawattpiek zonnepanelen.
Lightsource BP zal de projecten bij AB InBEV financieren, ontwikkelen en onderhouden. De installaties wekken genoeg elektriciteit op om 18.000 woningen van stroom te voorzien. De 2 belangrijkste brouwerijen van AB InBev, gelegen in Magor (Wales) en Samlesbury (Lancashire), produceren samen meer dan 17 miljoen flesjes en blikjes bier per week.
Naar verwachting zal Lightsource BP de installatie eind 2020 afronden en de elektriciteit gaan leveren. Al het Budweiser-bier dat in Groot-Brittanniё gebrouwen en verkocht wordt, krijgt een speciaal keurmerk op het etiket. Daarmee wil het bedrijf consumenten stimuleren te kiezen voor bier dat is gebrouwen met 100 procent duurzame energie. Budweiser, dat het keurmerk in de Verenigde Staten al eerder heeft geïntroduceerd, heeft het keurmerk ook beschikbaar gesteld voor andere bedrijven. De brouwerij hoopt consumenten op deze manier bewuster te laten kiezen.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














