© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
9 januari 2019

Tesvolt ontvangt 2,15 miljoen euro financiering van Europese Unie

Energieopslagsystemenfabrikant Tesvolt ontvangt 2,15 miljoen euro financiering van de Europese Unie. Deze is van mening dat het highvoltage-opslagsysteem van Tesvolt de markt voor energieopslag kan veranderen.

Het Duitse bedrijf krijgt nu ondersteuning in het kader van het mkb-instrument van de Europese Unie, waardoor het zijn lithium-hoogspanningsopslagsystemen massaal kan produceren en wereldwijd op de markt kan brengen. In totaal dienden 1.658 bedrijven uit heel Europa een aanvraag in voor fase-II-financiering in het kader van het EU-instrument; 63 waren succesvol waaronder dus Tesvolt.

‘We zijn op zoek naar de vernieuwers van morgen. Wij zijn van mening dat het hoogvoltage-opslagsysteem van Tesvolt een disrupting product is, omdat het de kosten van elektriciteitsopslag met meer dan de helft kan verlagen’, aldus Marco Rubinato van het EU-programmabureau. Deze kosten kunnen dalen van ongeveer 18 eurocent per kilowattuur aan opgeslagen elektriciteit tot slechts 7 eurocent in de toekomst, zodra Tesvolt begint met de massaproductie van zijn hoogspanningsopslagsysteem. De EU-financiering zal worden gebruikt om semiautomatische serieproductie op de locatie Wittenberg van het bedrijf op te zetten en om het opslagsysteem wereldwijd op de markt te brengen. De financiering wordt gedurende een periode van 2 jaar verstrekt.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.