- Handreiking Energie Samen voor systeemintegratie en goedkopere en snellere energietransitie
- SolarPower Europe lanceert European Solar Initiative: nieuwe fabrieken voor zonnepanelen
- Netbeheerder Enexis meldt congestie bij station Haps
- Trina Solar stapt na zonnepanelen met nieuwe businessunit ook in energieopslag
- Solarfields gaat Nederlandse zonneparken beheren van Zwitsers re: cap Global Investors
- Shell koopt specialist in virtuele energiecentrales Next Kraftwerke
- Bouw Zonnepark de Grift van start: 11.000 zonnepanelen onder windmolens
- 3,3 miljoen euro subsidie ROBUST: congestie stroomnet oplossen met elektrische auto’s
Sunstroom Engineering en DMEGC sluiten contract voor 200 megawattpiek Spaanse zonneparken
Sunstroom Engineering en DMEGC hebben op de vakbeurs Energie een leveringscontract ondertekend voor 200 megawattpiek zonnepanelen ten bate van zonneparken in Spanje.
‘200 kilometer ten zuiden van de Madrid gaan we 5 zonneparken bouwen met een vermogen van 20 tot 30 megawattpiek per stuk’, stelt Reinout Das van Sunstroom Engineering. ‘Bovendien zitten er nog enkele projecten in de pijplijn die ervoor zullen zorgen dat we 200 megawattpiek aan zonneparken kunnen gaan bouwen. Komend voorjaar zal de eerste schop de grond in gaan. De bedoeling is dat het portfolio gaat doorgroeien naar 600 megawattpiek.’
In Nederland bouwt Sunstroom Engineering in de Adriaanpolder in Ooltgensplaat aan een zonnepark van 40 megawattpiek. Eind november wordt dit zonnepark met 132.000 zonnepanelen aangesloten op het energienet. Door de mooie zomer gebeurt dit 2 maanden eerder dan gepland.
‘We zullen voor deze projecten monokristallijn siliciumzonnepanelen gaan leveren’, vertelt Erik Das van DMEGC. ‘Deze pv-modules tellen 72 zonnecellen. Ze kennen een vermogen van minimaal 370 wattpiek en bevatten de nieuwste PERC-technologie.’
DMEGC en Sunstroom Engineering zijn tot en met vandaag te bezoeken op de Vakbeurs Energie in de Brabanthallen te ’s-Hertogenbosch.