© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
13 september 2018

Banken introduceren standaardakte voor financiering zonnepanelen op daken bedrijven

De ING heeft samen met andere banken en de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) een standaardakte ontwikkeld die de financierbaarheid van zonnepanelen op daken van bedrijven makkelijker maakt.

De financierbaarheid van zonne-energieprojecten is volgens de betrokkenen vrij complex. Dat komt vooral doordat er veel verschillende partijen bij betrokken zijn, met verschillende belangen, aldus Rik Aertsen, jurist bij ING: ‘Neem de exploitant van zonnepanelen. Die wil zekerheid dat hij eigenaar blijft van de panelen. Want als zaken voor lange tijd op een gebouw worden gemonteerd, kan een rechter op basis van ons privaatrecht oordelen dat het eigendomsrecht van die zaken op de eigenaar van het gebouw is overgegaan. Die overgang kan wel worden voorkómen. Maar dan moet men de gang maken naar de notaris, om een opstalrecht te vestigen. Dat opstalrecht zorgt voor een scheiding van eigendom van het gebouw en eigendom van de panelen. Dit is iets waar de financiers van zonnepanelenexploitanten vaak ook om vragen.’

Bij de ontwikkeling van de standaardakte waren de banken betrokken, zowel banken die zakelijk vastgoed financieren als banken die zich bezighouden met duurzame energieprojecten. Maar ook vertegenwoordigers uit de zonne-energiebranche, de overheid, de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO.nl), vastgoedtaxateurs en de beroepsvereniging van notarissen, de Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie (KNB).

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.