Zomervideo (7) | Drijvende boerderij met koeien én zonnepanelen
Gedurende de zomer zal de redactie van Solar Magazine in de rubriek ‘Zomervideo’ video’s publiceren over opvallende zonneparken in het buitenland. Ditmaal de eerste drijvende melkboerderij met zonnepanelen.
In de haven van Rotterdam wordt momenteel de drijvende boerderij gebouwd die 40 koeien gaat herbergen die samen 800 liter melk per dag gaan produceren.
Het melken van de koeien gebeurt geheel automatisch. Samen met partner Lely heeft Floating Farm de meest geavanceerde melkrobot in de stal geïnstalleerd. De melkmachine houdt alle data bij over de koe, waarschuwt de boer over de gezondheid van de koe en transporteert de melk naar de melkverwerkingseenheid. Met het gebruik van zonnepanelen wekt de hub zijn eigen energie op en is daarmee zelfvoorzienend.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














