© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
18 mei 2018

Vervoersbedrijf Amsterdam start aanbesteding voor 100 procent duurzame energie

GVB start op 11 mei met de aanbesteding van een nieuw, duurzaam energiecontract voor de komende 10 jaar. De groene stroom moet vanaf 2019 voor de volle 100 procent uit eigen land komen.

De gemeente Amsterdam startte vorig jaar een aanbesteding om 19 bovengrondse metrostations te voorzien van zonnepanelen. Het gaat om 10.000 vierkante meter zonnepanelen. Uit de resultaten van een haalbaarheidsonderzoek met business case bleek in 2017 dat het plaatsen en exploiteren van zonnepanelen op perronoverkappingen rendabel is.

Met de nieuwe aanbesteding gaat de GVB dus nog een stasp verder. Het bedrijf wil vanaf volgend jaar 100 procent duurzame energie uit eigen land waardoor er zicht- en meetbaar wordt bijgedragen aan een beter milieu.

‘In Nederland is de vraag naar groene stroom vele malen groter dan er feitelijk opgewekt wordt. Op dit moment is slechts 6 procent van alle in Nederland opgewekte energie duurzaam. Dat betekent dat er voorzieningen bijgebouwd moeten worden om in de vraag te voorzien zoals wind- en zonneparken en gecertificeerde biomassacentrales’, stelt de GVB. ‘Voor de energietransitie is het essentieel dat grote stroomgebruikers als GVB eisen stellen aan de herkomst van hun elektriciteit. Vanaf 2025 willen klimaatneutraal zijn; het vergroenen van het elektriciteitsverbruik is de volgende stap om dit te bereiken.’

In september wordt duidelijk welke partij het energiecontract gegund krijgt. Per 1 januari 2019 moet het nieuwe contract ingaan.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.