
De brand ontstond naar verluid in de middelste van 3 loodsen. 2 van 3 de loodsen zijn als verloren beschouwd, alsook een groot gedeelte van de boten. Een vierde loods is ongeschonden. 3 personen werden volgens de Veiligheidsregio overgedragen aan de ambulancedienst in verband met rookinhalatie. Ooggetuigen melden dat de brand ontstaan is tijdens het installeren van de zonnepanelen, maar deze berichten zijn nog niet officieel bevestigd. Er zou kortsluiting zijn ontstaan in de meterkast waarna de brand razendsnel om zich heen greep.
De jachthaven wilde met de op te wekken zonnestroom onder meer kunnen elektrische auto's en fietsen zichtbaar met groene stroom laden. ‘Het past precies in onze missie om de jachthaven duurzaam te maken. Wij hebben niet voor niets de Groene Wimpel bij onze Blauwe Vlag gekregen’, aldus de jachthaven.
Ooggetuigen stellen tegenover RTV Utrecht (red. zie de eerste van onderstaande video's) dat de brand bij de zonnepanelen zou zijn ontstaan.
De juni 2026-editie van Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de NEN1010:2020 die in de wet vastgelegd wordt, zonnepanelen op huurwoningen en de druk op het Vlaamse stroomnet.