© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
2 januari 2018

Provincie Noord-Brabant leent 25,8 miljoen euro aan gemeenten voor zonnepanelen

De provincie Noord-Brabant wil een lening geven van 25,8 miljoen euro aan gemeenten in Zuidoost-Brabant om op circa 5.000 huishoudens zonnepanelen te realiseren.

12 Brabantse gemeenten startten in het kader van het zonnepanelenproject regio Zuidoost-Brabant afgelopen november een aanbesteding voor het plaatsen van zonnepanelen op 7.500 koopwoningen.

Na goedkeuring van Provinciale Staten wil de provincie geld inzetten dat verdiend is met de verkoop van energiebedrijf Essent.

De 12 gemeenten willen samen circa 70.000 zonnepanelen plaatsen bij de particuliere woningbezitters. Eventueel kunnen verenigingen, scholen of kleine bedrijven ook meedoen aan het project. De gemeenten laten de zonnepanelen installeren, inclusief garantie en onderhoud. De deelnemer aan het project betaalt de investering af in 15 jaar wat jaarlijks minder kost dan de besparing op de energierekening.

6 of 7 van die gemeenten hebben belangstelling om gebruik te maken van een lening van de provincie. Het gaat om de gemeenten Eindhoven met 15,3 miljoen euro, Geldrop-Mierlo met 3 miljoen euro, Gemert-Bakel met 1,3 miljoen euro, Son en Breugel met 1,3 miljoen euro, Valkenswaard met 2,4 miljoen euro, Waalre met 1,2 miljoen euro en mogelijk Cranendonck met 1,3 miljoen euro. De rente op de leningen is marktconform, maar de voorwaarden zijn gunstig omdat de gemeenten makkelijk vervroegd kunnen aflossen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.