
Deze trend zal zich volgend het bedrijf ‘verder zetten, zeker tot begin volgend jaar’. Dit heeft volgens IZEN alles te maken met een oververhitte Amerikaanse markt die alle Aziatische, niet-Chinese zonnepanelen absorbeert. ‘Met als gevolg een schaarste op de Europese markt waardoor de prijzen stijgen’, aldus IZEN.
Rekening houdend met de huidige marktsituatie én het prijsniveau waarmee de recentelijke nieuwe veiling van iChoosr in de Vlaanderen werd afgesloten, heeft IZEN geconcludeerd dat er onvoldoende marge overbleef om de risico’s af te dekken én verplichtingen en verantwoordelijkheden, op de lange termijn, na te komen naar klanten. ‘Daarom was het een logische beslissing om niet verder deel te nemen aan deze groepsaankoop in Antwerpen’, aldus IZEN. ‘We werken reeds verschillende jaren prettig en constructief samen met iChoosr in diverse provinciale groepsaankopen en hopen dit in de toekomst nog te doen. Het heeft de zonnepanelensector een boost gegeven.’
IZEN stelt nu een vergelijkbaar aanbod in de markt te gaan zetten ‘waarbij de garanties op lange termijn verzekerd zullen zijn’. Het aanbod zal per kwartaal geüpdatet worden in functie van de marktprijzen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.