© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
24 februari 2017

Minister Kamp: ‘SDE+-subsidie voor hagelgedupeerden niet gegarandeerd’

Minister Kamp heeft vragen van Kamerleden Henk Leenders en Jan Vos (beiden PvdA) beantwoord over SDE+ subsidie voor de gedupeerden van de hevige hagelstormen in Zuidoost-Nederland.

De Kamerleden vroegen Kamp of het Rijk budgetneutraal het beschikbaarheidsrisico van subsidie weg wil nemen door een garantie te geven op de beschikbaarheid van SDE+-gelden voor de gedupeerden. Kamp antwoordt het volgende: ‘Het Ministerie van Economische Zaken heeft de afgelopen maanden intensief overleg gevoerd met de provincie Noord-Brabant, om te bezien hoe regelingen van de Rijksoverheid kunnen bijdragen om de negatieve gevolgen van de wateren hagelschade zoveel als mogelijk te beperken. … De SDE+ regeling biedt geen  mogelijkheid om individuele projectontwikkelaars vooraf zekerheid te bieden over projectaanvragen. Het besluit SDE+ vereist dat partijen op basis van concurrentie meedingen om het beschikbare budget, waarbij projecten met een lagere kostprijs per energie-eenheid

eerder aan bod komen. Dit principe vormt ook de basis van de staatssteungoedkeuring van de Europese Commissie.’

Kamp laat weten dat het Nederlands Investerings Agentschap (NIA) de provincie Noord-Brabant ondersteunt bij de verdere uitwerking van concurrerende projectvoorstellen om daarmee de kans op een positieve beschikking te vergroten bij de aankomende openstelling van de SDE+ voorjaarsronde.’

Solar Tester stelde vorig jaar zomer op basis van eigen onderzoek vast dat de hagelbuien die 23 juni over Noord-Limburg en Oost-Brabant trokken, veel meer schade aan zonnepanelen aangericht hadden dan met het blote oog is te zien.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.