© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
9 december 2015

Fabrikanten, importeurs en groothandels zien afzet led met 21 procent groeien

De afzet van led-verlichting is in 2015 met 21 procent toegenomen. Dit blijkt uit een enquête van LED Magazine. De redactie legde in voorbereiding op LED Expo een zevental vragen voor, onder meer over de marktgroei.

De groeipercentages van de verschillende fabrikanten, importeurs en groothandels die de redactie van LED Magazine de enquête heeft voorgelegd lopen behoorlijk uiteen; van enkele procenten tot vele tientallen procenten. In 2013 steeg volgens de stichting Lightrec de afzet met 35,7 procent naar 11,2 miljoen stuks. Volgens de door de redactie van LED Magazine geënquêteerden is de afzet in 2015 gemiddeld met 21 procent gestegen. Dit zou betekenen dat de afzet toegenomen is tot ongeveer 13,6 miljoen stuks.

‘Ik verwacht dat led-verlichting binnen twee jaar een groter marktaandeel heeft dan tl-verlichting en daarmee dan absoluut marktleider is’, stelt Hans van den Bergh van Output Professional audio, video & lighting. ‘De uitdagingen om daar te komen zijn de prijs en de lichtopbrengst.’

Lees het volledige artikel en alle enquêteresultaten hier digitaal in de december-editie van LED Magazine.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.