© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
19 november 2015

Irak gaat hoogste en zelfvoorzienende wolkenkrabber ter wereld bouwen en van led voorzien

‘De Bruid’. Het is de naam van de hoogste wolkenkrabber ter wereld die in Irak gaat verrijzen. De wolkenkrabber gaat onder meer voorzien worden van zonnepanelen en led-verlichting.

Dubai heeft tot op heden met 830 meter hoge de Burj Khalifa het record in handen. De Iraakse wolkenkrabber moet 241 verdiepingen gaan tellen en volledig in haar eigen energie voorzien.  Zowel voor warmte als stroom moet dat via zonne-energie gebeuren. Architectenbureau AMBS Architects wil met ‘De Bruid’ een gebouw dat niet enkel voor de mensen is die er wonen of werken.

De toren is ontworpen om 'rond de klok' stad te zijn met kantoren, hotels, woonwijken, winkelcentra, parken en tuinen. De wolkenkrabber die de naam Bride Tower meekreeg, zou bestaan uit vier aan elkaar hangende torens, waarvan de hoogste 230 verdiepingen telt en daarbovenop nog eens een antenne van 188 meter krijgt. Daarmee zou de toren liefst 152 meter hoger worden dan de in de steigers staande Kingdom Tower in de stad Jeddah in Saoedi-Arabië. Recordhouder is momenteel Dubai die met de Burj Khalifa een wolkenkrabber van 830 meter op zijn grondgebied heeft staan. 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.