Technical Innovation Award voor Solar Team Twente, mogelijk toch geen einde voor Twents team
Solar Team Twente heeft de Technical Innovation Award van de Bridgestone World Solar Challenge gewonnen. Het Twentse team ontving de award voor het innovatieve geheime wapen ‘SABINE’.
De goede prestaties veranderen mogelijk de mening van het universiteitsbestuur, zei stelde enkel bij een zege door te gaan met het project.
Solar Team Twente maakte de inzet van het geheime wapen SABINE overigens vlak voor de start van de World Solar Challenge bekend. Met het zelf bedachte en uitgewerkte systeem SABINE, dat staat voor Solar Array Balancing Interface Not Expected, haalde zonneauto Red One tijdens de zonnerace extra energie binnen op momenten dat er schaduw op het zonnepaneel viel. SABINE zorgt ervoor dat het zonnepaneel beter kan omgaan met schaduw op en krommingen in het paneel.
Vorig deze week werd het team van TU Delft winnaar van de Challenger klasse, ook wel bekend als de snelheidscategorie van de World Solar Challenge. Het team van TU Twente werd tweede in diezelfde categorie. De voorwaarde van winnen of stoppen was direct gekoppeld aan de forse extra financiële bijdrage die Saxion en de UT dit keer deden voor de race. Woordvoerders van beide instellingen hebben inmiddels laten weten hernieuwde deelname in overweging te nemen.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














